Als je een voorliefde hebt voor landelijk, lokaal, zelfgemaakt en natuurlijk, dan moet die levensstijl ook te proeven zijn op de bruiloft. Hieronder een sfeerimpressie van de landelijke bruiloft van Siebe en Judith.
Mede mogelijk gemaakt door de getalenteerde 'over-organized' ceremoniemeesters Maria en Levi en Harm.
Auteur: Judith
Een partner op de grote dag is uiteraard onmisbaar, maar een goede locatie net zo. Zijn alle faciliteiten aanwezig of zijn er tijdelijke oplossingen te bedenken? Is er onderdak? Een plek om de jassen op te hangen? Elektriciteit? Wifi? Warmte? Een toilet met kraan? Een spiegel? Ruimte voor catering? Een bruiloft op eigen erf organiseren is niet 1, 2, 3 gedaan. Er gaat veel denkkracht (en voorpret) aan vooraf.
Wij hadden een tent van 150m2 gehuurd met transparante zeilen. Hier was de ruimte om te trouwen, te eten en het avondfeest te vieren.
Een trouwdag draait vooral om de liefde, maar eerlijk is eerlijk, ook om efficientie en effectiviteit. Je wilt niet dat de cateraar binnenstapt op het moment dat je elkaar het ja-woord geeft en het is onhandig als de receptiegasten binnenstromen wanneer je nog aan het diner zit. Alles op eigen terrein organiseren betekent daarom vooruit denken en vooruit plannen. Bij de inrichting van de tent hebben we er bijvoorbeeld voor gezorgd dat er zo min mogelijk geschoven hoefde te worden met meubilair tussen ceremonie, lunch, diner en avondfeest. De ceremonie en de lunch stonden direct klaar bij de start van de feestdag.
Decoratie kan niet ontbreken op zo'n feestelijke dag. Wij wilden heel veel, maar ook heel veel niet: ballonnen, roze (uitdrukkelijke wens van Siebe), wegwerpservies, plastic slingers, klassieke frutsels en prutsels, eigenlijk alles wat niet aansloot binnen de natuurlijke look. Wat wilden we wel? Hout, bloemen, hergebruik van materialen en items die pasten bij onze levensstijl (BUITEN, BIER, BUNKEREN).
Thema: recycle en natuur
Het trouwfeest was niet 'a la traditioneel' ingericht, maar uiteindelijk zijn we wel een beetje uit het oude deeg gebakken. Immers, op een bruiloft hoort taart. Geen wolkenkrabbers of witte roomsoezen, maar baksels van biologische ingrediënten, met fruit en noten en bereid met kwaliteit. Eén oproepje in een 'taarten Facebook-groep' en we waren 4 taarten rijker en een paar tientjes armer. Bio-taarten geserveerd op boomschijven. Puur natuur en lekker lokaal!
Als de bruidegom bier net zo belangrijk vindt als de bruid, dan mag speciaal bier natuurlijk niet ontbreken. En hop, laat nou net het geval zijn dat we getalenteerde bierbrouwers in onze familie hebben. Mocht je ze nog niet kennen, onthoud deze naam: 'Brobbelbier'. De nieuwe biergoeroe's van Nederland die deze bruiloft naar een hoger niveau brengen. Geheel in eigen (bier)stijl. Voor 'brouwd' en 'brouwdegom' hebben ze 3 prachtige series gebrouwen: New england IPA, IPA en black session IPA.
Siebe en ik zijn echte bourgondiërs, als het maar lekker en lekker veel is. Alleen onze smaak behoeft wel een handleiding. We zijn wel wat kieskeurig met wat tussen de kiezen komt en in de eetwereld heb je het niet altijd voor 't kiezen. Bereid met kwaliteit. Zonder pakjes en zakjes. Veel groenten. Vers van de pers. En het liefst alles bereid in de buitenlucht op open vuur. Kampvuurkok was spekkie naar ons bekkie. Meer dan dat. Hij overtrof al onze verwachtingen. Vraag een willekeurige daggast wat hem/haar is bijgebleven. Deze chef en sfeermaker blijft niet onbenoemd!
We stapten in het huwelijksbootje, maar niet in een trouwauto. Ontvangst, ceremonie, luch, taart eten en avondfeest deden we op één en dezelfde locatie. Zelfs de fotoshoot deden we op eigen landgoed. Dankzij Maria, Levi en Harm is deze dag volkomen vlekkeloos verlopen. En dat zie je ook wel terug op de foto's!